Akwarium Gdyńskie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wielką atrakcją Gdyni, zwłaszcza dla miłośników podwodnego świata jest Akwarium Gdyńskie. W 61 akwariach o pojemnościach od 200 do 7000 l, na powierzchni 900 m² żyje ok. 1000 rozmaitych stworzeń, w tym ryb, płazów, gadów i bezkręgowców, które zamieszkują wody słodkie i słone całego świata. Można tam zobaczyć m.in. rekina kociego, nożowca indyjskiego, z płazów ropuchę agę czy żabę syjamską, z gadów żółwiaka chińskiego, węża nerodię florydzką, jaszczurkę tarczołuska sudańskiego, z bezkręgowców całą gamę ślimaków, głowonogów, małży, skorupiaków i innych dziwów.

Przestrzeń akwarium, która przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych, zajmują także eksponaty związane z morzem, np. cenne monety z wizerunkami ryb.

Placówka przynależy do struktur Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni prowadzącego aktywne badania biologii morza. Dzięki temu prezentuje wiele ciekawych, sztucznie wyhodowanych gatunków wodnych stworzeń. Posiada Sekcję Edukacji nadzorowaną przez specjalistów z dziedziny oceanografii, biologii i ochrony środowiska organizujących dla dzieci i młodzieży niekonwencjonalne lekcje.

Mini przewodnik

Doskonałe miejsce, by z bliska zobaczyć mieszkańców jezior, rzek, mórz i oceanów z całego świata. W Akwarium Gdyńskim żyje blisko 1000 najróżniejszych zwierząt wielu gatunków. W 61 zbiornikach przebywają m.in. żółwiak chiński, rekin koci, żaba syjamska… Miłym dodatkiem jest wystawa drobnych przedmiotów (monet itp.) w jakiś sposób związanych z morzem.

Blogi

Filmowaniem Akwarium Gdyńskiego może zająć się firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja