AmberSky - koło widokowe

Jedna z wielu atrakcji na gdańskiej Wyspie Spichrzów - przy czym zdarzało się już, że np. z okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego koło widokowe tymczasowo zmieniało swoją lokalizację. AmberSky niewątpliwie zapewnia fantastyczne widoki na pełne pięknych zabytków Stare Miasto w Gdańska.

Szkopuł w tym, że niespełna 2 lata po rozpoczęciu działalności w sąsiedztwie koła widokowego rozpoczęła się budowa nowych, wielopiętrowych budynków - co w odczuwalnym stopniu ogranicza widoczność panoramy miasta w trakcie przejażdżki. W każdym razie operator AmberSky (firma SkyWheels) zapewnia, że z góry bardzo dobrze widać praktycznie całą Drogę Królewską.

Koło widokowe w Gdańsku ma ok. 50 metrów wysokości i posiada 36 nowoczesnych, klimatyzowanych gondol - każda dla maksymalnie 8 osób. Jest również możliwość wynajęcia luksusowej gondoli VIP z przeszkloną podłogą. Pełen obrót trwa około kwadransa, ponadto po zachodzia słońca cały obiekt jest podświetlany - na różne kolory, w zależności od okazji. Do tego na placu wokół AmberSky (ok. 500 m²) urządzana jest specjalna Strefa Relaksu, służąca przede wszystkim jako taras wypoczynkowy i miejsce na kameralne pokazy i imprezy rozrywkowo-kulturalne.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ceny biletów na koło widokowe AmberSky w Gdańsku - stan na czerwiec 2018:

  • 18 zł bilet ulgowy
  • 28 zł bilet normalny
  • 250 zł wynajem gondoli VIP

Mobilny punkt widokowy, choć dostępny przede wszystkim na Wyspie Spichrzów. Koło widokowe to stosunkowo nowa (2016 r.) atrakcja Gdańska, jednak panoramy na Drogę Królewską i Stare Miasto z wysokości 50 metrów niewątpliwie są silnym magnesem. AmberSku składa się z 36 nowoczesnych gondol (+ wariant VIP na życzenie), pełen obrót trwa dokładnie 15 minut.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy