ERGO Arena

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jedna z najnowocześniejszych hal sportowo-widowiskowych w Polsce, położona dokładnie na styku Gdańska i Sopotu. Niemal codziennie w ERGO Arenie organizowane są rozmaite wydarzenia i imprezy. Koncerty muzyczne wszelkiego gatunku, przedstawienia teatralne, konferencje, wystawy, rewie łyżwiarskie, gale sportów walki, mecze klubowe i międzypaństwowe w grach zespołowych, a nawet sporty motorowe i windsurfing pod dachem… długo by wymieniać, praktycznie cały czas coś się tutaj dzieje.

Trójmiejska ERGO Arena posiada ponad 11 tysięcy krzesełek, co razem z maksymalną liczbą miejsc stojących daje 15 000 miejsc dla widzów. Oczywiście nie mogło zabraknąć rozbudowanych systemów nagłośnienia, oświetlenia i całego zaplecza technicznego. Podobnie jak dużych parkingów, zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i przystosowania całego obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

ERGO Arena - przed podpisaniem umowy ze sponsorem tytularnym znana (krótko) jako Hala Gdańsk-Sopot - powstawała w latach 2007-10. W założeniach miała być gotowa jeszcze przed końcem 2008 roku, jednak problemy różnej natury (od opóźnienia przetargów po konieczność przebudowania konstrukcji dachu) przesunęły oficjalne otwarcie aż do 18 sierpnia 2010 r. Koszt prac szacuje się na 346 milionów złotych.

Ponadto na terenie ERGO Areny w Sopocie/Gdańsku funkcjonują jeszcze centrum medyczno-rehabilitacyjne oraz kilkanaście punktów gastronomicznych. Od przysłowiowych budek z fast-foodami, przez sportowy pub, aż po eleganckie restauracje.

Cennik

Ceny wejściówek na ZWIEDZANIE ERGO Areny (tylko w wyznaczonych przez operatora terminach):

  • bilet normalny 10 zł
  • bilet dla posiadaczy sopockiej Karty Turysty 8 zł
  • bilet ulgowy 6 zł
  • bilety rodzinne - 2+2 po 25 zł, 2+3 po 29 zł (z Kartą Dużej Rodziny i więcej niż czwórką dzieci po 20 zł)
  • bilety grupowe - ulgowe (min. 15 uczniów/studentów) 5 zł/os., normalne (min. 10 os.) 8 zł/os.
Mini przewodnik

Nowoczesna, przyjazna niepełnosprawnym hala sportowo-widowiskowa, z miejscami nawet dla 15 000 widzów - w zależności od charakteru wydarzenia. ERGO Arena powstała dokładnie na granicy Sopotu i Gdańska. Oficjalnie do użytku oddano ją w 2010 r., po 3 latach budowy (i biurokratycznych opóźnień). Obiekt gości imprezy sportowe, artystyczne, biznesowe, rozrywkowe etc.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja