Festiwal Dobrego Humoru

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Gdyby nie ono, nie raz chodzilibyśmy sztywni i naburmuszeni, a sytuacje, o których należałoby zapomnieć tak prędko, jak się wydarzyły, niepotrzebnie zajmowałyby nasze myśli. Poczucie humoru to dar, zdolność, psychologiczny fenomen, który pomaga nabrać do siebie i otaczającego świata zdrowego dystansu.

W Gdańsku przypomina o tym Festiwal Dobrego Humoru (czerwiec),stanowiący ogólnopolski przegląd polskich produkcji telewizyjnych i radiowych o charakterze komediowym. Podczas wydarzenia wybierane są m.in.: najdowcipniejszy serial komediowy, program rozrywkowy, talk-show, najzabawniejsza audycja radiowa, najlepsza aktorka i najlepszy aktor komediowy.

Odbywają się także konkursy i wernisaże z udziałem teatrów komediowych, satyryków, aktorów kabaretowych, artystów cyrkowych oraz plastyków tworzących m.in. karykatury, plakaty i reklamy.Podczas festiwalu urządzane są również widowiska uliczne, happeningi i festyny.

Laureatami festiwalowych przeglądów byli m.in.: aktor Cezary Pazura, program „Szymon Majewski Show”, serial „39 i pół” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, Radiowa Audycja Rozrywkowa „Radar” w reżyserii Pawła Kużela i Mariusza Kozłowskiego, wyprodukowana w Polskim Radiu Koszalin S.A.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja