Festiwal Kultur Świata

To, co zaskakuje, zadziwia, powoduje, że czujemy się wytrąceni z utartych torów myślenia, to, co w obcych nam kulturach wydaje się niezwykłe, inne, ale i w jakiś dziwny sposób bliskie, jest jego przedmiotem.

Festiwal Kultur Świata Okno na Świat (wrzesień) stanowi spotkanie z wielogłosem kultur i języków, jakimi przemawiają one do swych uczestników. Jest świętem podczas, którego można odnaleźć powiązania między makatką a tańcem brzucha, kabaretowym country-punkiem a baśniowymi połączeniami jazzu i muzyki elektronicznej. Jego bohaterką jest przede wszystkim muzyka jako najbardziej uniwersalny język zrozumiały dla ucha i serc wszystkich ludzi na całej ziemi.

W czasie jego trwania odbywają się także pokazy sztuk wizualnych, spotkania z artystami z całego świata, warsztaty śpiewu, tańca, gry na przedziwnych, nieraz bardzo archaicznych instrumentach, oryginalnego rękodzieła, plener plastyczny. Festiwal odbywa się na Targu Węglowym - scena plenerowa oraz w Centrum Św. Jana na ulicy Świętojańskiej 50.

Swoistą kontynuację wrześniowego festiwalu stanowi debata „Spotkania ze światem” (październik) urządzana w Nadbałtyckim Centrum Kultury (ul. Korzenna 33/35). Zapraszani są na nią antropolodzy, podróżnicy, reporterzy, politolodzy, misjonarze, którzy opowiadają o swoich przeżyciach i przemyśleniach, do jakich skłoniły ich podróże i spotkania z innymi tradycjami kulturowymi.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz