Gdański stadion lekkoatletyczny i rugby

Jeden z wielu obiektów Gdańskiego Ośrodka Sportu, jakie znajdują się na obszarze największej z trójmiejskich metropolii. Stadion lekkoatletyczny i rugby w Gdańsku, znany także pod nazwą Kompleks Sportowy Grunwaldzka, to jedno z najbardziej rozbudowanych centrów aktywności fizycznej. Szczególnie po gruntownej modernizacji, która miała miejsce stosunkowo niedawno.

Naturalnie dominantę całego obiektu stanowi duży stadion lekkoatletyczny z boiskiem trawiastym. Trzeba wspomnieć, że ze względu na uwarunkowania budowlano-gwarancyjne rugbyści mają tutaj pierwszeństwo przed piłkarzami. Wymiary płyty głównej to 105 na 64 metry, nawierzchnia - naturalna trawa, nie brakuje też kibicowskich trybun (niespełna 1000 miejsc) oraz stosownie mocnego oświetlenia. Wokół boiska biegnie pełnowymiarowa, 8-torowa bieżnia lekkoatletyczna, wyposażona w profesjonalne urządzenia do pomiaru czasu. Są też wszelkiego rodzaju skocznie i rzutnie.

Profesjonaliści mają zatem dogodne warunki do przygotowań, natomiast amatorzy uprawiający sport rekreacyjnie zapewne najczęściej będą korzystać z boiska bocznego. Przy gdańskim stadionie lekkoatletycznym i rugby znajduje się mniejsze (60×30 m) pole do gry w piłkę nożną. Nawierzchnia to sztuczna trawa, jest też sztuczne oświetlenie. Obok zaś krótka, 60-metrowa bieżnia sprinterska.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz