Lechia Tennis Club

Licencjonowany od 2017 roku przez PZT ośrodek sportowy, założony jeszcze w latach ‘50 XX wieku. Certyfikat najważniejszej krajowej federacji białego sportu gwarantuje, że obiekty Lechia Tennis Club w Gdańsku spełniają wszelkie wymogi i nadają się do organizowania określonej rangi turniejów. Rzeczona licencja świadczy również o poziomie kwalifikacji kadry trenerskiej - zarówno dla dzieci ćwiczących pod kątem zawodowej kariery, jak i rekreacyjnie grających amatorów.

W kompleksie Lechii przy Traugutta znajduje się łącznie 10 kortów tenisowych - przy czym regularnie zdarza się, że nie wszystkie są dostępne dla amatorów aktywnego wypoczynku. Czy to z powodu kolejnych prac modernizacyjnych na obiekcie, czy też ze względu na systematycznie organizowane rozgrywki turniejowe, ligowe albo zajęcia miejscowej szkółki tenisowej. 8 kortów to boiska otwarte o nawierzchni ziemnej (ceglana, czerwona mączka), a pozostałe dwa to zadaszone hale tenisowe z kortami dywanowymi.

Dodatkowo korty zewnętrzne w Lechia Tennis Club posiadają sztuczne oświetlenie. Natomiast w halach istnieje jeszcze możliwość gry w tenisa stołowego.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz