Międzynarodowy Festiwal Jazz Jantar

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jakoś tak jest, że listopad i jazz wyjątkowo do siebie pasują. Melancholia i swoista krawędziowość, listopada stojącego okrakiem między kolorową jesienią a bladą zimą, jazzu wyrosłego na granicy muzyki europejskiej i afrykańskich rytmów są dla nich bardzo charakterystyczne. Międzynarodowy Festiwal Jazz Jantar, w którym udział biorą znakomici przedstawiciele awangardy i korzeni jazzu, organizowany jest więc w listopadzie. Jest najstarszą tego typu imprezą na Wybrzeżu a zarazem jednym z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce.

Tradycyjnie odbywa się w gdańskim Klubie ŻAK (ul. Grunwaldzka 195/197) od dawna współpracującym z muzykami jazzowymi i wykonawcami muzyki współczesnej.

Impreza dzieli się na 2 części: Avant Days oraz All That Jazz. Podczas pierwszej prezentowana jest muzyka free i improwizowana oraz współczesna kameralistyka, druga poświęcona jest bardziej tradycyjnej muzyce jazzowej, a jej bohaterami są wirtuozi instrumentów wypowiadający się we własnym, rozpoznawalnym języku.

Na festiwalu wystąpiły takie gwiazdy jak m.in.: Steve Bernstein, Bil Evans, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko. Festiwal stał się inspiracją do powstania kilku poważnych wydawnictw płytowych.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja