Międzynarodowy Zlot Żaglowców

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

W Marinie Gdańsk, na Motławie i w Zatoce Gdańskiej można wówczas zobaczyć wspaniałe jachty i żaglowce z całego świata. Czasami trafiają się wśród nich stare kutry, motorowe cacka i kajaki - wszystkie stanowiące obiekty nieustannych zabiegów swych zakochanych w morskim życiu właścicieli. Odbywający się w GdańskuMiędzynarodowy Zlot Żaglowców Baltic Sail Gdańsk (lipiec) jest częścią trwającego 5 tygodni międzynarodowego zlotu żeglarskiego, mającego miejsce także w Halmstad, Kłajpedzie, Karlskronie, Rostocku i Lubece.

W czasie jego trwania urządzane są Regaty Heweliusza na trasie Gdańsk - Kłajpeda - Gdańsk, regaty na Zatoce Gdańskiej o Puchar Baltic Sail oraz wyścigi smoczych łodzi na Motławie. Wszyscy chętni mogą zwiedzać jednostki pływające, biorące udział w zlocie, wybrać się nimi na rejsy turystyczne i żeglarskie (przewidziane także dla niepełnosprawnych) po Motławie i Zatoce Gdańskiej, obejrzeć pokazy ratownictwa w wykonaniu jednostek specjalnych czy pokazy szkutnictwa i prac bosmańskich.

W tym czasie ulice Starego Miasta rozbrzmiewają gwarem żeglarskich parad, jarmarku morskiego, wernisaży, spotkań o morskiej tematyce oraz niepowtarzalnego festiwalu „Szanty pod Żurawiem” odbywającego się u stóp Fontanny Neptuna.

Na festiwalu można usłyszeć szanty klasyczne inspirowane muzyką folkową i rockiem, szanty powstałe z inspiracji jazzem a nawet szanty wykonywane przez chór. W festiwalu uczestniczyły tak znakomite formacje jak m.in. Mietek Folk, Banana Boat czy Take it easy.

Blogi

Firma KM Studio może sfilmować wart uwiecznienia Międzynarodowy Zlot Żaglowców filmy reklamowe Wrocław


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja