Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niezwykle bogatą ofertę sportową posiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W jego dyspozycji pozostaje m.in.: obiekt sportowy (ul. Traugutta 29),w którym znajduje się stadion z widownią na 20000 miejsc i trybuną krytą na 2000 miejsc, boiska treningowe z oświetleniem, hala tenisowa z 2 kortami, hala do gry w piłkę nożną i ręczną, hala specjalistyczna LA, siłownia a także hotel i sala konferencyjna.

Kolejny obiekt sportowy będący pod opieką MOSiR-u to stadion żużlowy (ul. Zawodników 1). Jest oświetlony, posiada nagłośnienia, otoczony jest widownią na 12000 miejsc, spełnia wszystkie warunki konieczne do organizowania imprez rangi międzynarodowej. Obok głównego stadionu znajduje się mini-tor żużlowy, wykorzystywany do szkolenia młodzieży.

Uznaniem, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży cieszy się pozostająca w dyspozycji MOSiR-u Kraina Zabawy (ul. Dąbrowszczaków 13). Jest to plac zabaw zajmujący obszar prawie 1 ha, położony w rejonie Pasa Nadmorskiego, na gdańskim Przymorzu. W jego sąsiedztwie znajduje się deptak oraz ścieżki rowerowe. Krainę Zabawy tworzy kompleks huśtawek, drabinek, zjeżdżalni i karuzeli a także skatepark, w którym rolkarze i deskorolkarze, dzięki urządzonym tam skoczniom, schodom i barierkom mogą się znakomicie bawić. MOSiR jest również administratorem 3 innych skateparków: na Dolnym Mieście przy Szkole Podstawowej nr 65, na Suchaninie (ul. Kamieńskiego),na Chełmie (ul. Zielonogórska).

Inny obiekt sportowy MOSiR-u znajduje się przy ul. Zielonogórskiej 4. W jego skład wchodzą korty tenisowe, 2 boiska piłkarskie oraz tor do speedballa (odmiana paintballa). Na miejscu, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży organizowane są biegi przełajowe.

Mini przewodnik

Najważniejszy koordynator zawodów sportowych oraz działań promujących ruch i zdrowy tryb życia. Jeśli chodzi o miejskie areny zmagań profesjonalistów, najważniejsze będą stadion żużlowy na ul. Zawodników 1 oraz stadion piłkarski przy Traugutta 29 - część jednego z kompleksów, składających się z kortów tenisowych, boisk do gier zespołowych, placów zabaw itd.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja