Muzeum Miasta Gdyni

Dokładnie i z pomysłem o dziejach Gdyni opowiadają wystawy w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1). Dokumentują one rozwój Gdyni jako wsi, miasta i portu, szczególnie Gdyni jako ośrodka miejsko-portowego w okresie II Rzeczpospolitej (1920-39). Placówka organizuje także wystawy o charakterze etnograficznym czy ekspozycje prac współczesnych artystów.

W muzeum oprócz sal wystawowych i galerii sztuki działa biblioteka, czytelnia oraz sala audiowizualna. Zakupiony w niej bilet uprawnia do wstępu do Domu Abrahama oraz sali wystawowej w centrum „Gemini” (ul. Waszyngtona 21), gdzie prezentowane są m.in. rzeźby, obrazy, modele statków, szopki z motywami morskimi.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

W instytucji w intrygujący sposób pokazywane są bodaj wszystkie aspekty rozwoju Gdyni - i historię powstania osady, przeobrażenie małej wsi w ważny port morski (a później ośrodek turystyczny), i biografie ludzi ważnych dla miasta: polityków, artystów itd. W Muzeum Miasta Gdyni działają także biblioteka, galeria sztuki czy sala do pokazów audiowizualnych.

Muzeum Miasta Gdyni warte uwiecznienia na wideo - świetnie to zrobi firma KM Studio filmowanie Jelenia Góra

Komentarze (0)
Dodaj komentarz