Muzeum Miasta Gdyni

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Dokładnie i z pomysłem o dziejach Gdyni opowiadają wystawy w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1). Dokumentują one rozwój Gdyni jako wsi, miasta i portu, szczególnie Gdyni jako ośrodka miejsko-portowego w okresie II Rzeczpospolitej (1920-39). Placówka organizuje także wystawy o charakterze etnograficznym czy ekspozycje prac współczesnych artystów.

W muzeum oprócz sal wystawowych i galerii sztuki działa biblioteka, czytelnia oraz sala audiowizualna. Zakupiony w niej bilet uprawnia do wstępu do Domu Abrahama oraz sali wystawowej w centrum „Gemini” (ul. Waszyngtona 21),gdzie prezentowane są m.in. rzeźby, obrazy, modele statków, szopki z motywami morskimi.

Mini przewodnik

W instytucji w intrygujący sposób pokazywane są bodaj wszystkie aspekty rozwoju Gdyni - i historię powstania osady, przeobrażenie małej wsi w ważny port morski (a później ośrodek turystyczny),i biografie ludzi ważnych dla miasta: polityków, artystów itd. W Muzeum Miasta Gdyni działają także biblioteka, galeria sztuki czy sala do pokazów audiowizualnych.

Blogi

Muzeum Miasta Gdyni warte uwiecznienia na wideo - świetnie to zrobi firma KM Studio filmowanie Jelenia Góra


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja