Plaże

Żadne miasto nie mogłoby sprawnie funkcjonować bez znajdujących się w jego granicach miejsc wytchnienia od miejskiego zgiełku, takich gdzie pozostaje się blisko przyrody.

W Gdańsku należą do nich m.in. plaże. Znajdują się one w Jelitkowie, Brzeźnie, Stogach i na Wyspie Sobieszewskiej. Wielką atrakcją tej w Brzeźnie jest molo o długości 130 m.

Do odwiedzin tej ostatniej zachęca fakt, iż przez Wyspę Sobieszewską prowadzi ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna „Ptasi Raj” wiodąca przez rezerwat ornitologiczny o tej samej nazwie. Ścieżka ma długość ok. 6 km. Są przy niej ustawione tablice informacyjne, na których poczytać można o ciekawostkach tutejszej flory i fauny.

Ścieżka jest szczególnie atrakcyjna wiosną i jesienią, kiedy stosunkowo łatwo jest zaobserwować na niej wiele gatunków ptaków, m.in. czaple, czernice, kormorany, łabędzie, łyski, mewy, świstuny.

Na gdańskich plażach czynne są stacjonarne i dmuchane zjeżdżalnie wodne, boiska do siatkówki i piłki nożnej, wypożyczalnie sprzętu plażowego oraz punkty gastronomiczne. Między Brzeźnem a Jelitkowem, wzdłuż morskiego brzegu poprowadzona jest ścieżka spacerowo-rowerowa.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz