Port Gdański

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jest jednym z najważniejszych miejsc w mieście. Choćby dlatego, że zgodnie z obowiązującą w Unii Europejskiej strategią odgrywa znaczącą rolę jako ogniwo Transeuropejskiego Korytarza Transportowego nr VI łączącego kraje skandynawskie z południowo-wschodnią Europą.

Oferuje nadto regularne połączenia żeglugowe do 16 krajów: Argentyny, Belgii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Kolumbii, Korei Płd., Litwy, Niemiec, Rosji, Szwecji, Trynidad i Tobago, Wenezueli, Wielkiej Brytanii. I jest pięknie położony. Port Gdański (Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA ul. Zamknięta 18) podzielony jest na Port Wewnętrzny usytuowany wzdłuż Martwej Wisły i Kanału Portowego oraz Port Północny z bezpośrednim dostępem do Zatoki Gdańskiej.

Z uwagi na położenie, warunki hydrograficzne i wyposażenie, każdy z nich służy innym celom eksploatacyjnym. W Porcie Gdańsk nie występuje zjawisko pływów.

Przez cały rok jest on także wolny od zalodzenia, co sprawia, że jest jednym z najbardziej przyjaznych portów w regionie Bałtyku. W sezonie letnim statki wycieczkowe wypływają z niego w rejsy po Zatoce Gdańskiej.

Mini przewodnik

Źródło potęgi miasta, choć dziś już nie tak istotne jak w dawnych czasach - np. XVI w., kiedy polskie zboże wypływało stąd właściwie na całą Europę. Dziś Port Gdańsk stanowi część łączącego Skandynawię z płd.-wsch. Europą Transeuropejskiego Korytarza Transportowego nr VI. Obiekt ma 2 części: wewnętrzną wzdłuż Martwej Wisły oraz północną na Zatoce Gdańskiej.

Blogi

Port Gdański warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmowanie Jelenia Góra


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja