Rejsy-galeony

Turystyczne podróże po Morzu Bałtyckim to niewątpliwie jedna z najciekawszych atrakcji, na jakie można liczyć w miastach portowych. Gdańsk rzecz jasna nie stanowi tutaj najmniejszego wyjątku. Spośród wszystkich statków pasażerskich niewątpliwie mocno wyróżniają się jednostki stylizowane na dawne żaglowce - choćby takie jak Galeon Lew.

Taka wycieczka to prawie jak podróż w czasie - zwłaszcza, że w trakcie rejsu przygrywa muzyka szantowa, dobrana stosownie do okoliczności i pieczołowicie wykonanych dekoracji. Z kolei najmłodsi mogą liczyć na szereg animacji, zwykle w piracko-hollywoodzkich klimatach. Gdański galeon Lew, przypominający polską jednostkę z XVII wieku, ma na pokładzie również odpowiednio zaopatrzony bar. Standardową trasę stanowi odcinek Motławy pomiędzy Starym Miastem a Westerplatte, po drodze czekają m.in. Stocznia Gdańska, doki, port i Twierdza Wisłoujście. W ofercie są również rejsy okolicznościowe (imprezy integracyjne, śluby etc.) oraz rejsy czarterowe do portów na obszarze Zatoki Gdańskiej: Sopotu, Gdyni, Jastarni oraz Helu.

Na marginesie: armator galeonu Lew posiada łącznie 7 tego rodzaju statków pasażerskich, cumujących w 6 portach na całym polskim wybrzeżu: w Międzyzdrojach, Darłowie, Ustce (tutaj też mieści się główne biuro), Łebie, Gdyni i Gdańsku. Generalnie jednostki są przypisane do konkretnego miasta, ale możliwe są pewne rotacje w ofercie turystycznej.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz