Stajnia iHaha

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Kameralna stadnina koni o całkiem szerokiej ofercie dla miłośników jeździectwa i wycieczek w siodle. Stajnia iHaha w Gdańsku leży na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, co niewątpliwie zachęca do wyprawy w malownicze plenery. Najpierw jednak wypadałoby wykazać się nienaganną znajomością podstaw reguł, jakie rządzą jazdą konną.

W gdańskiej Stajni iHaha znajduje się cała niezbędna infrastruktura, jakiej potrzebują osoby zainteresowane końmi i ujeżdżaniem. Od boksów dla zwierząt (łagodne konie rasy cob irlandzki - tinker, w liczbie ok. 7),przez parę różnej wielkości placów do jazdy, aż po bliskość oficjalnych szlaków konnych na terenie Trójmiasta.

Warto dodać, że Stajnia iHaha realizuje szeroko zakrojony program “Galopem po Zdrowie”. Skojarzenia z rehabilitacyjnymi zajęciami hipoterapii są jak najbardziej słuszne, lecz nie wyczerpują tematu w całości. Ośrodek promuje jazdę konną jako skuteczny środek na “cywilizacyjne” dolegliwości: stres, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej etc. Elementem programu są również rozwojowe zajęcia dla dzieci, obok jazdy konnej wykorzystujące m.in. gry zręcznościowe, pedagogikę zabawy czy stymulację polisensoryczną.

Mini przewodnik

Ośrodek jazdy konnej, nastawiony bardziej na prozdrowotne aspekty aktywności w siodle niż śrubowanie sportowych wyników. Gdańska Stajnia iHaha posiada kilka koni rasy cob irlandzki - tinker, o nadzwyczaj łagodnym usposobieniu. Kameralna stadnina realizuje program “Galopem po Zdrowie”, obejmujący zarówno rehabilitację, jak też zajęcia relaksacyjne i rozwojowe.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja