10 powodów, dla których warto wyjechać na święta nad morze

 • Gdańsk
 • Blog
 • 10 powodów, dla których warto wyjechać na święta nad morze

Zastanawiałeś się kiedyś nad spędzeniem świąt Bożego Narodzenia poza domowym zaciszem? Przyznaj się, ile Świąt w Twoim życiu wyglądało tak samo, lub łudząco podobnie? A może masz ochotę odpocząć od swojego otoczenia i codziennych problemów? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę 10 powodów przemawiających za spędzeniem tego magiczego czasu, nad równie magicznym polskim morzem. Oto one:

 1. Morze w zimie jest równie czarujące jak latem. Opruszony śniegiem i skuty lodem nadmorski krajobraz potrafi zaprzeć każdemu dech w piersiach.
 2. Zima nad morzem jest niepowtarzalnie cicha i spokojna. Brakuje tu wówczas zatłoczonej plaży, korków na ulicach, oblężonych przez turystów knajpek. Odgłosy natury są zdecydowanie wyraźniejsze, co pozwoli Ci na spokojne przemyślenia i relaks.
 3. Stężenie jodu w zimie jest tu znacznie wyższe niż w lecie, a pierwiastek ten jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a w szczególności tarczycy.
 4. Nie brakuje tu urokliwych kawiarenek, czy restauracji, które zaserwują nam rozgrzewające herbaty, gorące czekolady czy grzane wina, smakujące sto razy lepiej po spacerze po mroźnej plaży.
 5. Jeśli jesteś odważny i nie narzekasz na swój stan zdrowia, kąpiel w lodowatym morzu to opcja idealna dla Ciebie. Zahartujesz swój organizm, dodasz mu odporności, poprawisz swoją wydolność i ukrwienie skóry, oraz co najważniejsze - zyskasz masę pozytywnej energii!
 6. Przeklinana przez wielu nadmorska pogoda jest dużo łatwiejsza do przewidzenia właśnie w zimie.
 7. Uwielbiane przez Polaków świąteczne ryby zasmakują Ci jeszcze lepiej nad morzem, bo wiadomo, że nigdzie nie są aż tak smaczne.
 8. Niższe ceny noclegów i wyżywienia to kolejny niepowtarzalny atut świątecznego czasu nad morzem, który szczęśliwie przebiega po sezonie.
 9. Zima i święta to doskonały czas aby całą rodziną skorzystać z atrakcji często pomijanych w lecie tj. muzea, latarnie, kryte baseny, centra SPA. Warto też skusić się na sporty zimowe, wśród których świetnie sprawdzają się narty biegówki oraz sanki.
 10. Jeżeli jeszcze nie byłeś nad morzem poza sezonem, musisz koniecznie sam przekonać się jak klimatyczne tu jest. Przyjedź i zobacz, że warto!

Zobacz też, jak z wprowadzaniem świątecznego nastroju radzi sobie na przykład Gmina Rewal:

Rewal
Dodano: 2014-12-08 08:21:04

Komentarze (0)
Dodaj komentarz