Wybieramy deski sup na zbliżające się lato nad wodą

Deski sup w tym roku są czymś, koło czego ciężko jest przejść obojętnie. Widzimy je nad wodą, na kolejnych zdjęciach znajomych w social mediach, czy nawet w ofertach popularnych marketów. Zaczynamy często sami się zastanawiać nad tym sportem – wygląda nie tylko łatwo, ale i bardzo przyjemnie. Warto jednak podejść do tego z odpowiednim nastawieniem i postawić na sprawdzony produkt kupiony w odpowiednim miejscu, by szybko się nie zawieźć. Sprawdźmy, czym są deski sup, gdzie je kupować i na co zwracać uwagę.

Do czego służą deski sup?

Sup oznacza Stand Up Paddle, czyli wiosłowanie na stojąco. Deski sup w dużym więc uproszeniu przeznaczone są właśnie do pływania na stojąco, z pomocą wiosła. Obecnie jednak konstrukcje te zostały tak rozwinięte, a użytkownicy wykazali się taką kreatywnością, że zdecydowanie można takie deski wykorzystywać na rozmaite sposoby. Poza klasycznymi modelami z wiosłem możemy spotkać między innymi deski sup wyposażone w specjalne mocowanie siedziska kajakowego. Dzięki temu pływa się wygodnie na siedząco, z podparciem, i może wykonywać w trakcie pływania inne czynności. Na rynku sprzętu do sportów wodnych znajdziemy także deski sup przeznaczone do jogi i podobnych ćwiczeń. Z ich pomocą znacznie lepiej możemy budować równowagę i relaksować się na macie w znacznie ciekawszym, niż na co dzień, otoczeniu.

Jak wybierać deski do pływania na stojąco?

Damskie, męskie i dziecięce modele różnią się między sobą przede wszystkim wypornością. Wskaźnik ten pozwala producentowi danej deski określić jaką wagę będzie ona w stanie bezpiecznie unieść na tafli wody. Deski sup dziecięce skierowane są więc do użytkowników o niskiej wadze, którzy nie przewożą ze sobą dodatkowego bagażu. Damskie deski sup skierowane są do osób o nieco wyższej wadze, czasami przystosowane są także do transportu przydatnych na wyprawie rzeczy. To, co wyróżnia te dwa rodzaje modeli to niska waga konstrukcji, dzięki której kobiety i dzieci nie mają problemu z transportem, podniesieniem deski czy jej przeniesieniem nad wodę. Deski sup męskie będą już nieco cięższe, ale pozwolą swobodnie pływać nie tylko panom, ale często nawet w dwie osoby. Niektórzy producenci oferują modele rodzinne i wycieczkowe, umożliwiające uniesienie nawet do sześciu osób. Jest to więc doskonały sposób na rozrywkę dla całej rodziny.

Deski sup wybieramy pod względem właściwości zwracając uwagę na ich najważniejsze technologie, takie jak zastosowane szwy czy materiał. W celu zakupu warto skierować się do sklepu z profesjonalnym sprzętem do sportów wodnych, by uzyskać profesjonalną pomoc i poradę, dowiedzieć się wszystkiego na temat wybranej deski, jak i oglądać modele renomowanych producentów. Firmy, które od lat produkują deski sup doskonale wiedzą jak to robić, stosują wysokiej klasy materiały i nowoczesne technologie, dzięki czemu ich użytkownicy wiedzą, że mogą w pełni liczyć na niezawodność ich produktów.

Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl

Sklep SurfShop z ofertą desek sup

Jak już wspomnieliśmy, deski sup w tym sezonie bez problemu znajdziemy w wielu miejscach, jednak wciąż w przypadku sprzętu do sportów wodnych warto poszukiwań dokonywać w specjalizujących się w tym sklepach. Takim miejscem jest między innymi SurfShop, którego placówki znajdziemy na półwyspie helskim, w trójmieście, jak i stolicy. Wybierając ten sklep mamy pewność, że oferowane nam deski do pływania na stojąco będą pochodziły z ofert najlepszych producentów, a my zapłacimy za nie przystępną cenę. Deski sup Warszawa kupić możemy w dwóch lokalizacjach – przy ulicy Ostrobramskiej 38b na Pradze oraz Wrocławskiej 25 na Bemowie. W trójmieście sklep SurfShop mieści się w galerii City Meble, deski sup Gdańsk znajdziemy więc przy alei Grunwaldzkiej 211. Na półwyspie sklepy SurfShop możemy odwiedzić w dwóch lokalizacjach Chałup, przy kempingu Polaris i w centrum miasteczka przy szkółce FunSurf. Każde z tych miejsc warto odwiedzić, by wyposażyć się w produkty do sportów wodnych i nie tylko.

Deski sup stanowią jeden z nowszych sportów, który w obecnym sezonie zdobył bardzo dużą popularność. Zdecydowanie warto go wypróbować na własnym doświadczeniu i przekonać się jak to jest pływać na stojąco. Dzięki temu możemy poznać nowy, ciekawy sposób na relaks i w przyjemny sposób spędzić rodzinne wakacje nad wodą. 

Zainteresowany sprzętem na wind i kitesurfing? Kup online na -> SurfShop.pl lub odwiedź jeden z naszych sklepów stacjonarnych:

  • Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211
  • Chałupy, ul. Kasperska 4
  • Chałupy, ul. Kasperska 4a (Polaris)
  • Warszawa, ul. Wrocławska 25
  • Warszawa, ul. Ostrobramska 38 b
  • Źródło: Sklep Windsurfingowy i Kitesurfingowy SurfShop.pl
Galeria
Dodano: 2021-06-22 09:51:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz