Zima z przymrużeniem oka.

Mówią, że nie ma rzeczy idealnych. Nawet słoneczne lato może nie zasłużyć na ten przydomek - a przecież od tego już bardzo blisko do ideału. W takim razie co ma powiedzieć ta biedaczka, którą zwiemy zimą?

Wszyscy na nią narzekają. Bo zimno, bo ciemno, bo śnieg, bo nie ma słońca, bo jeszcze nie ma świąt...Ci bardziej zagorzali potrafią narzekać nawet na święta! Wyobrażacie sobie to? Narzekać na święta? To jak narzekać na darmowe pączki.

Oczywiście. W tą porę roku jest zimno, pada śniegi i jest ciemno. Takie są uroki zimy, ale zamiast skupiać się na minusach, lepiej skupić się na plusach!

Po pierwsze - możemy bez wyrzutów sumienia spędzić cały wieczór jak leniwa buła. Pod kocem, z herbatą lub kawą i przed laptopem, a nikt nam nie zarzuci że nie mamy życia bo marnujemy ładną pogodę. Po drugie, serwery gier są zapełnione, wiec zawsze jest z kim pograć. Po trzecie - argument dla facetów - nie musicie wymyślać wymówek by chodzić na kilku godzinne spacery. Bez problemu zostajecie z kobietą nawet cały dzień w domu, a stąd już wyjątkowo blisko do szczęścia.

Takie plusy można wymieniać długo. Od oczywistych, jak możliwość szaleństw na nartach, po mniej zauważane przez nas, jak sposobność by w końcu zemścić się na koledze - za tą kulkę ze wczoraj. Dorośli tym bardziej powinni nastawić się pozytywnie - mają pewne kilka dni wolnego, w czasie których mogą bez problemu wyjechać sobie na wymarzony urlop do ulubionego pensjonatu. I nie muszą prosić o urlop!

Tak więc, drodzy Czytelnicy - nie narzekajcie na zimę, bo wbrew pozorom potrafi być ona bardzo wesoła! Zauważcie jej plusy, a najlepiej od razu zerezerwujcie sobie pokój - nic tak nie polepsza humoru, jak kilka dni urlopu. Proponujemy Wam niezłe miejsca na taką okazję:

Dodano: 2014-12-04 15:02:42

Komentarze (0)
Dodaj komentarz